TAUSTIŅINSTRUMENTU SPĒLE

 Zinātnieki ir izpētījuši, ka apgūstot taustiņinstrumentu spēli, tiek attīstītas abas smadzeņu puslodes, tādējādi uzlabojot kā radošo, tā racionālo domāšanu, tāpat tiek izlīdzināta abu roku koordinācijas kvalitāte. Izglītības programmā Taustiņinstrumentu spēle Ķekavas Mūzikas skolā iespējams apgūt klavieru un akordeona spēli. Šīs nodaļas audzēkņi paralēli dažādu laikmetu un stilu solo repertuāra un teorētisko priekšmetu apguvei piedalās arī dažādos kameransambļos gan viendabīgos, gan instrumentācijas ziņā dažādos sastāvos, kā arī piedalās lokāla un starptautiska mēroga konkursos. Klavierspēli Ķekavas Mūzikas skolā pasniedz Ērika Tiltiņa (nodaļas vadītāja), Diāna Jaunzeme-Portnaja, Viktorija Martiņuka, Līga Opincāne, Maija Steļmačenoka, Gunta Šmaukstele, Laura Tamane, Gunita Ūdre, Inese Vaļiniece, Vladimirs Grebenčikovs, Anna Harlapa un Ilga Bekmane.

 

Savukārt akordeona spēli var apgūt pie skolotājām Samantas Čipinskas un Diānas Katiņas.    

 

STĪGU INSTRUMENTU SPĒLE

 

Mūzikas skolas izglītības programmā Stīgu instrumentu spēle iespējams apgūt vijoles, čella, kokles un ģitāras spēli. Lai gan cilvēka motoriku uzlabo jebkura mūzikas instrumenta apguve, stīginstrumenti atzīti par visefektīvāko instrumentu grupu kustību veiklības attīstībā. Vijoles un čella spēles audzēkņi paralēli individuālajām un teorētisko priekšmetu nodarbībām aktīvi piedalās kolektīvās muzicēšanas sastāvos – kā mazākos (stīginstrumentu un jauktie ansambļi), tā lielākos – Ķekavas novada jauniešu simfoniskajā orķestrī, kas mācību gada laikā regulāri trenējas un koncertē, savukārt vasarās piedalās ikgadējā nometnē “Simfoniskā orķestra akadēmija” un simfodžeza orķestrī, kas regulāri spēlē lielākajos mūzikas skolas koncertos un piedāvā apgūt jaunajiem mūziķiem mīļus skaņdarbus.  Vijoli Ķekavas Mūzikas skolā pasniedz Daiga Rozentāle (vijoles spēles nodaļas vadītāja), Annija Grīna, Edīte Markova un Elīza Zelča, savukārt čelluLudmila Ivanicka (čellu spēles nodaļas vadītāja), Slavcho Stoilkovski un Santa Valere. 

Ķekavas Mūzikas skolā apgūstot ģitāras spēli, jaunie mūziķi iepazīstas kā ar klasiskās ģitārspēles, tā arī ar džeza un populārās mūzikas repertuāru un spēles manieri. To audzēkņi var pielietot spēlējot solo, muzicējot kameransambļos, džeza kombo un simfodžeza orķestrī. Ģitārspēli pasniedz Romans Lulla un Kristaps Hermanis.

Savukārt kokles spēle galvenokārt audzēkņus iepazīstina gan ar akadēmiskām, tā ar tautas mūzikas skaņām. Latvijas tradicionālais instruments gadu gaitā tik ļoti attīstījies, ka tam tapuši arī izcili akadēmiskās mūzikas opusi, taču arī par instrumenta sākotnējo repertuāru jeb tautas mūziku aizmirst nedrīkst. Mūzikas skolas kokles spēles apvienojas ansamblī, lai priecētu klausītājus koncertos, kā arī regulāri muzicē Dziesmu svētku ietvaros. Kokles spēli Ķekavas Mūzikas skolā pasniedz Evita Ķelle un Ramona Davidone.

 

 

PŪŠAMINSTRUMENTU SPĒLE

Izglītības programmā Pūšaminstrumentu spēle iespējams izvēlēties apgūt kādu no pieciem pūšaminstrumentiem – flautu, klarneti, saksofonu, trompeti vai mežragu. Nav noslēpums, ka tieši pūšaminstrumentu apguve attīsta un uzlabo elpošanas sistēmu, kā arī stiprina ķermeņa iekšējo muskulatūru, savukārt radošie ieguvumi (apgūstot mūziku kopumā) ir vēl bagātīgāki. Arī kolektīvās muzicēšanas iespējas (paralēli solo repertuāra un teorētiskajiem priekšmetu nodarbībām) pūšaminstrumentu spēles audzēkņiem ir plašas: no mazākiem un lielākiem kameransambļiem līdz džeza kombo, pūtēju orķestrim (kas regulāri uzstājas arī ārpus mūzikas skolas sienām, tai skaitā konkursos un skatēs), simfoniskajam orķestrim un simfodžeza orķestrim! Flautu Ķekavas Mūzikas skolā pasniedz Elīna Igaune, Eva Jevstigņejeva, Evelīna Poriete, Aleksandra Ločmele un Inese Apeine, saksofonu un klarneti Elmārs Vaivods un Eduards Raubiško, bet trompetes un mežraga spēli nodaļas vadītājs Kaspars Stankevičs.

 

SITAMINSTRUMENTU SPĒLE

 

Izglītības programmā Sitaminstrumentu spēle iespējams iepazīt un apgūt īpaši plašu instrumentu klāstu – ksilofonu, marimbu, vibrofonu, ko dēvē par instrumentiem ar noteiktu skaņas augstumu, kā arī dažāda veida bungas, džambas, šķīvjus, ko savukārt sauc par instrumentiem bez noteikta skaņas augstuma. Pulss un ritms ir viens no mūzikas pamatelementiem un bez laba sitaminstrumentālista nav iedomājams neviens orķestris vai džeza ansamblis, pie tam sitaminstrumentālistu solo repertuārs ir daudzveidīgs, enerģisks un elpu aizraujošs. Sitaminstrumentu spēles skolotājs Normunds Everts rūpējas par bagātīgu zināšanu bagāžu un labu darba kultūru, tādā veidā nereti izskolojot arī jaunus un talantīgus konkursu laureātus.

VOKĀLĀ MŪZIKA – KORA KLASE

Līdzīgi kā pūšaminstrumentu spēle, arī dziedāšana labvēlīgi iedarbojas uz elpošanas sistēmu, pie tam – tā uzlabo garastāvokli un nomierina garu, paaugstina pašvērtējumu. Izglītības programmas Vokālā mūzika skolotāji rūpējas par to, lai dziedāšanas process ir priekpilns un tehniski pareizs, iepazīstinot jaunos mūziķus ar balss vingrinājumiem, kā arī apgūstot bagātu un daudzveidīgu repertuāru. Aktīvs un nozīmīgs pieredzes avots ir arī skolas koris, kas regulāri uzstājas kā mūzikas skolas pasākumos, tā citur Latvijā, un pat nereti ārpus valsts robežām, padarot dziedāšanu par prieku, kurā dalīties ar citiem. Latvieši ir dziedātāju tauta, tāpēc nāc – dziedāsim kopā Ķekavas Mūzikas skolā! Kora klasē iespējams mācīties pie skolotājas Vinetas Litaunieces (nodaļas vadītāja),  Daces Kazamirisaņecas  un Kalvja Ozoliņa.   

MŪZIKAS TEORIJA

Mūzikas teorētisko priekšmetu apguves uzdevums ir radīt izpratni, kā mūziku labāk saklausīt, izprast un iegaumēt, kā arī iepazīstināt audzēkņus ar bagāto un aizraujošo akadēmiskās (un ne tikai) mūzikas pasauli, lai veicinātu kultūras izziņu un interesi.

Solfedžo audzēkņi apgūst galvenokārt praktiskās iemaņas, kas mijiedarbojas ar mūzikas teorijas pamatiem – dziedāšanu un nošu pieraksta lasīšanu no lapas, vienkāršāku un sarežģītāku ritmu, mūzikas diktāta pierakstu un daudzām citām. Šī priekšmeta mērķis ir spēt pielietot iegūtās kompetences praksē, tai skaitā izvēlētā instrumenta apguvē. Savukārt mūzikas literatūrā norisinās iepazīšanās ar dažādu laikmetu izcilākajiem komponistiem un viņu darbiem, kā arī aktuālajām mūzikas norisēm Latvijā un pasaulē. Šīs zināšanas savukārt noder kā mūzikas skolā, instrumenta spēlē apgūstot dažādu laikmetu repertuāru, tā arī ikdienā paver plašāku skatu uz kultūras pasauli. Mūzikas teorētiskos priekšmetus Ķekavas Mūzikas skolā pasniedz Žanna Stankeviča (nodaļas vadītāja), Ilga Bekmane, Inga Jukone, Dace Kazimirisaņeca un Daiga Ventniece.


Skolā darbojas arī vairāki kolektīvi - pūtēju orķestris, koklētāju ansamblis, ģitāristu ansamblis, stīgu instrumentu ansamblis, koris un kora klases ansambļi, kā arī dažādu sastāvu kameransambļi. Mūsu audzēkņi muzicē arī Ķekavas novada Jauniešu simfoniskā orķestra sastāvā. Orķestri vada diriģents Pēteris Plūme, ar intrumentu grupām strādā pedagogi Dace Štrodaha, Igors Doriņš, Eduards Raubiško un Slavčo Stoilkovski.

 

  Drukāt