Pašvaldības policija mudina iedzīvotājus savu vērtīgo dārza tehniku novietot drošā vietā

Pavasaris un siltais laiks mudina aizvien vairāk ļauties dārza nodarbēm, un tāpēc Reģionālā pašvaldības policija aicina iedzīvotājus savu vērtīgo dārza tehniku un darba rīkus pēc darba beigšanas novietot drošā un slēdzamā vietā, lai par tiem mazinātu garnadžu interesi un jau laikus pasargātu sevi no zādzības.       


Reģionālā pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Māris Bomiņš atzīst, ka, raugoties pieredzē, tieši pavasarī aktualizējas jautājums par zādzībām no privātmājām, jo cilvēki pēc rosīšanās dārzā mēdz atstāt savu dārza tehniku, piemēram, trimmerus un zāles plāvējus u.c., turpat pagalmā, bet šādā situācijā zagļiem daudz vieglāk šo mantu iegūt savā  rīcībā.


Tāpēc pašvaldības policija profilaktiskos nolūkos aicina iedzīvotājus savus vērtīgos dārza darbarīkus un tehniku novietot drošā un slēdzamā vietā, lai pēc iespējas mazāk raisītu zagļu interesi.


Pašvaldības policija veic regulāru patrulēšanu pa visu novada teritoriju, tostarp, privātmāju apkaimēs, taču policija aicina talkā arī iedzīvotājus un, ja gadījumā viņi novēro kādus aizdomīgus cilvēkus vai spēkratus, par to ziņot nekavējoties pašvaldībai policijai pa diennakts tālruni 67937102. Tādā veidā pašvaldības policija varētu operatīvi reaģēt un novērst iespējamo pārkāpumu.


Tāpat RPP priekšnieks Māris Bomiņš stāsta, ka, pateicoties iedzīvotāju aktivitātei,  pašvaldības policijā ir pieaudzis saņemto iesniegumu skaits.  Taču šobrīd pašvaldības policija novēro tendenci, ka par iespējamiem pārkāpumiem un citiem jautājumiem, kur nepieciešama operatīva pašvaldības policijas rīcība, lai notvertu pārkāpēju vai novērstu iespējamo noziegumu, iedzīvotāji ziņo, izmantojot sociālo tīklu Facebook.com (FB) platformu. Taču šajos gadījumos policijai ir nepieciešams saņemt ļoti ātri informāciju, lai varētu nekavējoties doties uz izsaukuma vietu, tāpēc visoperatīvāk šo informāciju pašvaldības policija var iegūt, ja cilvēks zvana uz operatīvo diennakts tālruni, nevis raksta policijas FB vai iedzīvotāju iekšējās FB grupās.


Protams, pašvaldības policija regulāri seko līdzi iesūtītajai iedzīvotāju informācijai gan savā e-pastā   policija@pp.gov.lv , gan savā FB lapā, taču šiem informācijas kanāliem pašvaldības policijas uzmanība netiek veltīta katru minūti.  


Tāpēc Reģionālā pašvaldības policijas priekšnieks Māris Bomiņš, sakot paldies iedzīvotājiem par aktivitāti, tomēr vērš uzmanību un aicina iedzīvotājus operatīvos gadījumos zvanīt uz dežūrdaļas tālruni, kas strādā katru dienu 24 stundas diennaktī un zvanītājs var saglabāt savu konfidencialitāti. 


Pārējos gadījumos, kas neprasa tūlītēju rīcību, piemēram, kā par nesakārtotu teritoriju, nenopļautu zāli u.tml., var noteikti arī turpmāk rakstīt Reģionālajai pašvaldības policijai gan uz e-pastu  policija@pp.gov.lv , gan FB lapā, gan arī zvanīt uz dežūrdaļu. Tāpat šajos jautājumos, ja ir grūti iegaumēt policijas tālruni, var zvanīt uz Ķekavas novada pašvaldības bezmaksas informatīvo tālruni 8488, kur tad zvans tiks savienots ar pašvaldības policiju.

 

Administratīvā pārvalde
06.05.2020.

 

  Drukāt