Piedalies Ķekavas novada vides akcijā “Augam TĪRI”

 

Lai  pavasarī  varētu ērtāk sakopt savu īpašumu, Eko dienu ietvaros Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotāju SIA “Clean R” aicina iedzīvotājus piedalīties vides akcijā “Augam TĪRI”.  Tās laikā bez maksas tiks izvesti lielgabarīta atkritumi, nolietotās elektropreces, bioloģiski noārdāmie atkritumi un vieglo automašīnu riepas no iedzīvotāja pieteiktās adreses. 

 

Akcijā var piedalīties tikai tie privātmājas īpašnieki vai daudzdzīvokļu māju apsaimniekotāji, kuriem ir noslēgts sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma līgums.

 


KĀ PIEDALĪTIES  VIDES AKCIJĀ?


Līdz 25.  aprīlim  piesaki šo pakalpojumu:

 • Ja esi  privātmāju īpašnieks, tad zvani uz pašvaldības infotālruni 8488 vai aizpildi e-anketu;
 • ja esi daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājs  - sazinies ar savu apsaimniekotāju – SIA “Baložu komunālā saimniecība” tālr.  27734604 9 (Baloži) vai SIA “Ķekavas nami” pa tālr. 25471169 (Ķekava),  29511352 (Daugmale), 26175205 (Valdlauči un Rāmava).

 

8.maijā izvedamos atkritumus novieto pie savas mājas esošiem sadzīves atkritumu konteineriem tā, lai tiem varētu piekļūt ar speciālo transportu, un  līdz izvešanai uzraugi kārtību un tīrību.
 

9. vai 10. maijā “Clean R” izvedīs tikai iepriekš pieteiktos atkritumus.  Aicinām ņemt vērā, ka dažādu veidu atkritumi tiks apsaimniekoti ar dažādiem transportiem, proti, katru atkrituma veidu var izvest citos laikos. Piemēram, sākumā tiek izvesti lielgabarīta atkritumi, bet dažu stundu vai nākamajā  akcijas dienā  - citas frakcijas atkritumi (riepas, bioloģija, elektrotehnika).

 

VIDES AKCIJAS LAIKĀ  BEZ MAKSAS IZVEDĪS:
 

 • lielgabarīta atkritumus (iela izmēra sadzīves atkritumi, kurus to izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu konteinerā, piemēram, nolietots skapītis, gulta, krēsls, matracis, citas mēbeles un to daļas u. tml.),
 • nolietotās elektropreces (ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatorus, putekļu sūcējus, fēnus, gludekļus, kafijas automātus, tosterus, datorus, monitorus, printerus, televizorus, radioaparātus, urbjmašīnas, mobilie tālruņus un citas iekārtas. Nododot šos priekšmetus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī paveic labu darbu - saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros),
 • bioloģiski noārdāmos atkritumus no privātmājas (maisos ievietotas lapas, augi, ziedi, nopļauta zāle, koku lapas, nelieli zariņi līdz 5 cm diametrā. Nedrīkst būt ar zemi un akmeņiem),
 • vieglo automašīnu riepas no privātmājas (ne vairāk kā  četras nolietotas vieglās automašīnas  riepas. Netiks pieņemtas riepas no industriālās, celtniecības un traktortehnikas, kā arī riepas ar diskiem),
 • vieglo automašīnu riepas no daudzdzīvokļu mājas (ne vairāk kā četras nolietotas auto riepas no viena dzīvokļa. Netiks pieņemtas riepas no industriālās, celtniecības un traktortehnikas, kā arī riepas ar diskiem).

 

ATCERIES! SADZĪVES ATKRITUMI UN BŪVGRUŽI AKCIJAS LAIKĀ NETIKS IZVESTI!

Ja nepieciešams izvest sadzīves atkritumus – noslēdz savu līgumu; ja būvgružus vai bīstamos atkritumus (vairāk kā četras riepas, šīferi, dažādas eļļas u.c.) -  aicinām sazināties ar “Clean R” Klientu centru pa tālr. 67111001 vai rakstīt uz e-pastu kc@cleanr.lv,  piesakot maksas pakalpojumu.

 

VAR IZMANTOT ARĪ  ŠĶIROTO ATKRITUMU SAVĀKŠANAS LAUKUMA ĪPAŠOS PAKALPOJUMUS

 

Paralēli šai Eko dienu akcijai “Augam TĪRI”  Ķekavas novada iedzīvotājiem ir iespēja no 15. aprīļa līdz 15. maijam izmantot arī šķiroto atkritumu savākšanas laukuma  “Gurnicas” Ķekavā īpašos pakalpojumus - bez maksas nodot vieglo automašīnu riepas un bioloģiski noārdāmus atkritumus:

 • gada laikā viena privātpersona šķiroto atkritumu laukumā drīkst nodot četras nolietotas riepas no vieglās automašīnas. Netiek pieņemtas riepas no industriālās, celtniecības un traktortehnikas, kā arī riepas ar diskiem.;
 • bioloģiski noārdāmie atkritumi ir augi, ziedi, nopļauta zāle, koku lapas, zariņi (līdz 5 cm diametrā). Tie nedrīkst būt ar zemi un akmeņiem.

 

 Laukuma darba laiks:

 • otrdiena 9.00—13.00
 • trešdiena 15.00—19.00
 • ceturtdiena 9.00—13.00
 • piektdiena 13.00—17.00
 • sestdiena 11.00—15.00
 • svētdiena, pirmdiena – brīvdiena.
   

 

 

 Administratīvā pārvalde
14.04.2020.

 

 

 

 

 

 

 

 

  Drukāt