Augusts 2022
POTCPkSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Mūzikas teorijas viktorīna “Trakais teorētiķis”

 

2022. gada 19. aprīlī, visi labi atpūtušies pēc Lieldienu brīvdienām, sanāca kopā Ķekavas Mūzikas skolas 6. un 7. klašu audzēkņi, lai kopā pavadītu jautru, aizraujošu pēcpusdienu piedaloties mūzikas teorijas nodaļas organizētajā pasākumā “Trakais teorētiķis”.

Viktorīnu pārstāvēja četras komandas ar  nosaukumiem “Marinētie gurķīši”, vienkārši “Gurķīši”, kā arī mazliet nopietnākas komandas – “Basa atslēga” un “Do Re Mi”.

Audzēkņi, izspēlējot 8 dažādus teorijas uzdevumus, meklēja atbildes gan par mūzikas literatūras tēmām - atpazīstot komponistus, laikmetus un skaņdarbus, gan atbildot uz āķīgiem solfedžo teorijas jautājumiem.

Spēles gaita bija ļoti spraiga, brīžiem komandām punktu skaita ziņā turoties viena otrai blakus, brīžiem kādai atraujoties no pārējiem, tomēr visu spēles gaitu izšķīra pēdējais uzdevums, kurā komandām bija jāriskē ar sapelnītajiem punktiem, liekot likmes punktu izteiksmē neredzot jautājumu, uz kuru būs jāatbild. Te nu drosmīgākā komanda “Do Re Mi”, kuru pārstāvēja Dana Sutirina, Rēzija Rūsiņa, Estere Krūmiņa, Elīza Jakovļeva un Aleksa Avišāne, pēdējā brīdī izvēloties likt lielu likmi no sapelnītajiem punktiem, izrāvās vadībā un ieguva godpilno 1.vietu!

Godpilno 2.vietu ieguva “Marinētie gurķīši”, kuru pārstāvēja Evelīna Rosta, Viktorija Litauniece, Roberts Bramanis, Līva Ribinska un Nora Murāne.

Godpilno 3.vietu ieguva komanda “Gurķīši” ar dalībniekiem- Dzintars Lulle, Ievar Pūriņa, Artis Žuks, Karolīna Linberga un Dārta Piekalne.

Ne mazāk sparīgā cīnītāja un tikai ar dažu punktu starpību no pārējām komandām, Atzinību ieguva komanda “Basa atslēga”, kuru pārstāvēja Elīna Čapiņa, Elizabete Riekstiņa, Evelīna Broka, Hanna Stāmere un Pēteris Piterāns.

Paldies visiem dalībniekiem par dalību, līdzjutējiem par atbalstu!

Paldies skolotājām Ilgai Bekmanei un Baibai Santai Vanagai par palīdzību pasākuma organizēšanā, kā arī par ieguldījumu audzēkņu izglītošanā un radošas personības attīstīšanu!

Paldies skolas vadībai par materiālo atbalstu pasākuma organizēšanai! 

Pēc pasākuma audzēkņi atzina, ka bija jautri, interesanti un aizraujoši, kas ir ļoti būtiski, lai ikdienas mūzikas teorijas stundu darba rezultātus redzētu ne tikai kontrolstundās un ieskaitēs, bet arī šādā radošā un izzinošā atmosfērā!


Mūzikas teorijas nodaļas vadītāja

Žanna Stankeviča