Augusts 2022
POTCPkSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Ķekavas Mūzikas skola ciemojas Tabasalu Mūzikas skolā NORDPLUS JUNIOR programmas atbalstīta projekta ietvaros.

 

 

No 2022. gada 3. līdz 9. aprīlim, uz Tabasalu Mūzikas skolu Igaunijā pieredzes apmaiņā devās pieci Ķekavas Mūzikas skolas skolotāji projekta “Mūzikas mācīšanās izaicinājumi Covid-19 laikā Baltijas valstīs” (Music learning challenges under COVID-19 circumstances in Baltic countries, NPJR-2021/10166) ietvaros, ko finansiāli atbalstījusi programma NORDPLUS. Projekta galvenais mērķis ir uzlabot attālināto un klātienes mācību kvalitāti mūzikas skolās pēc Covid-19 pandēmijas, daloties uzkrātajā pieredzē un analizējot piedāvātos piemērus. Savukārt no 5. līdz 9. aprīlim braucienam pievienojās arī 20 Ķekavas Mūzikas skolas audzēkņi un četri pavadošie skolotāji. Arī viņiem bija iespēja iepazīties ar Tabasalu Mūzikas skolas kārtību, audzēkņiem un pedagogiem, kā arī galvenais mērķis – pieredzes apmaiņas noslēgumā piedalīties abu skolu kopkoncertā.

Skolotāji aktīvi vēroja Igaunijas kolēģu nodarbības, diskutēja par izglītības formas izmaiņām, izaicinājumiem, ar kuriem saskārušies abu valstu skolotāji un metodēm, kā risināts tolaik neparastais mācību formāts. Tāpat pasniedzēji dalījušies viedokļos, kā attālinātais mācību process ir mainījis skolēnu motivāciju un zināšanu līmeni. Kā praktisku piemēru abu skolu pasniedzēji varēja izvērtēt Ķekavas un Tabasalu Mūzikas skolu audzēkņu kopkoncertu, kas norisinājās 8. aprīlī un bija daļa no skolēnu apmaiņas programmas šī paša projekta ietvaros. Tajā iekļauti abu skolu solo priekšnesumi, kā arī abu skolu koporķestra uzstāšanās – šogad, lai godinātu abu valstu muzikālo mantojumu, izpildīta mūzika no latviešu multfilmas “Mākonītis un mākonīte” un latviešu un igauņu kopprojekta “Lote no Izgudrotāju ciema”. Aranžijas speciāli skolēnu orķestrim sagatavojis Ķekavas Mūzikas skolas pasniedzējs Eduards Raubiško.

Ārpus aktīvai stundu vērošanai un mēģinājumu procesam, gan skolotājiem, gan jauniešiem piedāvāta aizraujoša un Igaunijas dabu un kultūru izzinoša apskates programma – viesi no Ķekavas varēja apskatīt lielisko Igaunijas Jūras muzeju, doties garā pastaigā uz Keilas ūdenskritumu, nonākt citā realitātē PROTO centrā,  kā arī kārtīgāk iepazīt Igaunijas kultūru Brīvdabas muzejā. Pateicamies par silto sagaidīšanu un gaidīsim ciemos Tabasalu Mūzikas skolas pārstāvjus nākamajā mācību gadā!

* Vairāk foto bilžu galerijā.

22.04.22.