Valsts svētkos diviem novadniekiem piešķir apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis”
17. novembrī valsts svētku pasākuma laikā “Viļņo brīvi Daugaviņa” Ķekavas kultūras namā diviem novadniekiem – Ķekavas pagasta kultūras centra direktorei Vēsmai Ozoliņai un vīru kora “Ķekava” mākslinieciskajam vadītājam Arvīdam Platperam - tika pasniegts apbalvojums “Ķekavas novada Goda pilsonis” par īpašiem nopelniem novada labā.
Valsts svētkos apbalvos Ķekavas novada Goda pilsoņus
Ķekavas novada domes izveidotā Apbalvojumu izvērtēšanas komisija, par īpašiem nopelniem novada labā nolēma piešķirt apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis” diviem novadniekiem - Ķekavas pagasta kultūras centra vadītājai Vēsmai Ozoliņai un Dziesmusvētku Goda diriģentam, vīru kora “Ķekava” mākslinieciskajam vadītājam Arvīdam Platperam. Apbalvojumi tiks pasniegti valsts svētku pasākuma laikā 17. novembrī plkst. 19 Ķekavas kultūras namā.
Grantu programmā (ie)dvesma septiņām biznesa idejām piešķir 58 000 eiro
Noslēdzoties SEB bankas, Jūrmalas pilsētas, Ķekavas, Mārupes, Olaines un Siguldas novadu kopīgi rīkotās grantu programmas jauno uzņēmēju atbalstam (ie)dvesma otrajai sezonai, izvēlētas septiņas perspektīvākās biznesa idejas, kuru autori saņems kopumā 58 000 eiro to īstenošanai.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Siļķes”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 8.novembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Siļķes”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Pieredzes apmaiņas seminārā Ķekavas novadā pulcējas vairāk nekā 30 nozares profesionāļi
Novembra sākumā Ķekavas novadā notika Pierīgas bāriņtiesu seminārs, pulcējot vairāk nekā 30 kolēģus no Pierīgas bāriņtiesām. Aizvadītajā seminārā tika diskutēts par bāriņtiesu un Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) sadarbību vecāku domstarpību lietās un problēmām ar metodiskās palīdzības saņemšanu no VBTAI.
Attīstot Ķekavas novadu, šogad dubultojies publisko iepirkumu skaits
Ķekavas novada pašvaldība šogad aktīvi strādājusi pie plānoto darbu īstenošanas novada attīstības labā, ko apliecina gan jau realitātē redzamais veikums – piemēram, uzlabotie ielu un ceļu segumi, izbūvētās gājēju ietves un apgaismojums, pilnveidotā izglītības iestāžu infrastruktūra, - gan arī izsludināto publisko iepirkumu skaits, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir dubultojies.
Ķekavas novada pašvaldības Mūzikas skolas saņems “Latviešu kordziesmas antoloģiju”
Ar nacionālā mazumtirgotāja ELVI atbalstu 100 Latvijas mūzikas skolām tiks uzdāvināta “Latviešu kordziesmas antoloģija” — 12 sējumi, ko veidojis profesionāls kolektīvs diriģenta Imanta Kokara un mūzikas zinātnieka Arnolda Klotiņa vadībā. Ķekavas novada pašvaldībā grāmatas saņēma Ķekavas Mūzikas skola.
Iznācis pašvaldības izdevuma "Ķekavas Novads" novembra numurs
Iznācis jaunais pašvaldības izdevuma "Ķekavas Novads" novembra numurs, kurā aicinām lasīt par Uzņēmēju gada balvas pasniegšanu, Ķekavas Mūzikas skolas uzstāšanos Austrijā, sporta laukuma atklāšanu Rāmavā, ceļa segumu remontdarbiem novadā, kā arī citām aktualitātēm.
Šonedēļ aicinām uz budžeta domnīcām Valdlaučos, Katlakalnā un Ķekavā
Turpinot Ķekavas novada pašvaldības budžeta domnīcu ciklu, 12., 13. un 15. novembrī aicinām uztikšanos ar domes un pašvaldības administrācijas pārstāvjiem Valdlaučos, Katlakalnā un Ķekavā.
11. novembrī trīs novadniekiem pasniedz Lāčplēša Goda zīmi
Svinīgā pasākumā Lāčplēša dienā Ķekavas kultūras namā Lāčplēša Goda zīmi saņēma ēdināšanas uzņēmuma SIA “Krīga” valdes priekšsēdētāja Inese Krejāne, Ķekavas novada sabiedriskā darbiniece Dzintra Maļinovska un nopelniem bagātais celtnieks–restaurators Ilmārs Rocis.
Ķekavā izsniedz barikāžu dalībnieka statusa apliecības
Šodien, 12. novembrī, līdz plkst. 16.00 Ķekavas kultūras namā novada iedzīvotājiem tiek izsniegti barikāžu dalībnieka statusa apliecības
Par attīstības priekšlikuma nekustamajā īpašumā “Katlakalna kapi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, publisko apspriešanu
2018.gada 8.novembrī Ķekavas novada dome ar lēmumu Nr.9. (protokols Nr. 25.) atbalstījusi ieceri “Par attīstības priekšlikuma nekustamajā īpašumā “Katlakalna kapi”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, publisko apspriešanu”.
Ķekavas novada pašvaldības un valsts nodrošinātie atbalsta pasākumi daudzbērnu ģimenēm
Ķekavas novada pašvaldība apkopojusi informāciju par valsts un pašvaldības nodrošinātajiem atbalsta pasākumiem daudzbērnu ģimenēm.
Ķekavas parkā atklāj vingrošanas elementus un āra trenažierus
Ceturtdien, 8.novembrī, Ķekavas parkā atklāja jauno vingrošanas elementu zonu, ko sportiskām aktivitātēm varēs izmantot gan daudzbērnu ģimenes, gan ikviens novada iedzīvotājs.
Ķekavas novada domes deputāti devās pieredzes apmaiņā uz Mārupi
6. novembrī Mārupes novada domē viesojās Ķekavas novada domes deputāti, lai iepazītos ar Mārupes novada pašvaldības pieredzi pārvaldības un darba organizācijas, izglītības, budžeta plānošanas, sporta infrastruktūras un attīstības jomās.
Līdz 15. novembrim veicams kārtējais nodokļa maksājums
Atgādinām, ka līdz 2018. gada 15. novembrim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī – vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā – avansa veidā (ja termiņš ir brīvdiena, tas tiek pārcelts uz tuvāko darba dienu).
Aicina apkaimes iedzīvotājus novērtēt jaunas Pļavniekkalna skolas atrašanās vietu
Ķekavas novada pašvaldība aicina līdz 20. novembrim iedzīvotājus novērtēt zemes gabala “Ābuli” Katlakalnā piemērotību jaunas, plašākas skolas būvniecībai Katlakalna un Rāmavas apkaimē, aizpildot aptaujas anketu par skolas būvniecības ieceri.
“Kurp ES” mobilais treileris apceļo Ķekavas novadu
“Čau, Santiņ!” ar roku māj kārtējais skolēns, kurš Eurodesk treilerim tuvojas no Ķekavas vidusskolas puses. “Kas šodien te notiek? Kas ir tur iekšā,” puisis interesējas, un Santa viņu aicina kampaņas “Time to move” treilerī, lai pagatavotu tēju un sāktu savu stāstu par jauniešu iespējām Eiropā.
Noslēgusies pirmā sezona Baložu kūdras muzejdzelzceļā
27. oktobrī notika šī gada pēdējās ekskursijas Baložu kūdras muzejdzelzceļā. Tā reizē bija arī pirmā iespēja apmeklētājiem izbraukt ar jaunizbūvētu pasažieru vagonu, kas partnerībā ar Ķekavas novada pašvaldību uzbūvēts Igaunijas-Latvijas pārrobežu projekta “Industriālais mantojums” ietvaros.
SIA “Baložu siltums” paziņojums
2018. gada 7. novembrī SIA “Baložu siltums” ir savlaicīgi iesniedzis izskatīšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jaunu samazinātu ražošanas tarifu 42,55 EUR/MWh apmērā, kas saistīts ar plānotās biomasas katlumājas būvniecību un Baložu un Titurgas katlumāju savienošanu kopējā siltumapgādes sistēmā.
Sadalītas Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas 2018
Piektdien, 2. novembrī, “Ķekavas novada uzņēmēju gada balva 2018” svinīgās apbalvošanas ceremonijas laikā tika godināti 18 novada veiksmīgākie uzņēmēji deviņās nominācijās. Vakara nozīmīgākajā nominācijā “Gada uzņēmējs” balvu saņēma viens no vadošajiem santehnikas ražotājiem Baltijā SIA “PAA”.
Aicina novada uzņēmējus uz "Social&Creative" apmācībām Siguldā
Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās strādājošie sociālie un radošie uzņēmēji aicināti piedalīties projekta apmācību moduļa noslēguma seminārā, kas notiks šī gada 29.novembrī Siguldā jaunatklātajā kultūras centrā "Siguldas devons".
VUGD aicina ikdienā neaizmirst par ugunsdrošību!
Nav nepieciešami plaši ugunsgrēki, lai cilvēks zaudētu dzīvību – pēdējo sešu dienu laikā nelielās, bet traģiskās ugunsnelaimēs dzīvību zaudējuši astoņi cilvēki! Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pieredze liecina, ka daļu no traģiskajām ugunsnelaimēm varēja iepriekš novērst, ja vien tiktu savlaicīgi ievērotas ugunsdrošības prasības.
“Eko dienās” nodotas vairāk nekā 26 tonnas lielgabarīta un elektropreču atkritumu
Ķekavas novadā 27. un 28. oktobrī notika "Eko dienas", kuru laikā iedzīvotāji bez maksas varēja nodot nederīgās elektropreces un lielgabarīta atkritumus. Akcija ir noslēgusies raženi - kopumā iedzīvotāji divu dienu laikā nodeva 26,38 tonnas ar lielgabarīta un elektropreču atkritumiem. No tām 9,26 tonnas bija nolietotas elektroierīces, bet pārējais apjoms 17,12 tonnas – lielgabarīta atkritumi.
Trīs novadniekus apbalvos ar Lāčplēša Goda zīmi
Latvijas valsts aizsardzības fonda “Lāčplēsis” valde ar. š.g. 18. oktobra lēmumu Nr.9 piešķīra apbalvojumu trim Ķekavas novada iedzīvotājiem. Apbalvojuma pasniegšana notiks Lāčplēša dienas pasākumā 11. novembrī plkst.17.00 Ķekavas kultūras namā.
Palielinās šķiroto atkritumu konteineru skaitu
Apzinoties problēmas ar šķiroto atkritumu savākšanu un meklējot risinājumus, 31. oktobrī Ķekavas novada pašvaldības, komunālo dienestu (“Ķekavas nami” un “Baložu komunālā saimniecība”) un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “Clean R” vadība personīgi apsekoja atkritumu laukumus novadā, lai, visām pusēm klātesot, identificētu faktisko situāciju un lemtu par tālākajiem soļiem situācijas sakārtošanai.
Paziņojums par lokālplānojuma “Lokālplānojums dārzkopības kooperatīvās sabiedrības “Titurga”, Baložos, Ķekavas novadā, teritorijas daļai” apstiprināšanu un saistošo noteikumu izdošanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 18.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 23. “Par lokālplānojuma “Lokālplānojums, ar kuru groza Ķekavas novada Baložu pilsētas teritorijas plānojumu 2008.-2020.gadam, dārzkopības kooperatīvās sabiedrības “Titurga”, Baložos, Ķekavas novadā, teritorijas daļai” apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-3/2018”.
Paziņojums par detālplānojuma “Dārznieki” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Dārznieki”, Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 18.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr.25. “Par detālplānojuma “Dārznieki” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Dārznieki”, Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Mašēni”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 18.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr.24. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Mašēni”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Īstenots projekts uzņēmējdarbības attīstībai
Oktobrī pabeigti būvdarbi Ziemeļu ielā, Ķekavā, kur sakārtota publiski pieejamā ielu infrastruktūra, lai šajā Ķekavas novada teritorijā veicinātu jaunu uzņēmumu ienākšanu, kā arī sniegtu iespējas attīstīties jau esošajiem komersantiem, tādejādi veicinot jaunu darbavietu rašanos un novada kopējo izaugsmi.
Uzņēmēju dienas Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldība aicina uz Ķekavas novada uzņēmēju dienām, kuru laikā ceturtdien, 1.novembrī, no plkst.11.00 T/C “Liiba” norisināsies dažādas meistarklases, uzņēmēju izstādes un tirdziņš, savukārt 2. novembrī notiks konkursa “Ķekavas novada uzņēmēju gada balva 2018” svinīgā apbalvošanas ceremonija.
No 1. novembra gaidāmas izmaiņas maršrutā Rīga–Daugmale un Rīga–Baldone
Lai nodrošinātu ērtākus sabiedriskā transporta pakalpojumus, no 2018. gada 1. novembra maršruta Nr.6779 Rīga–Daugmale visi autobusi turpmāk veiks pasažieru apmaiņu arī pieturvietā Skola (kas atrodas Daugmalē). Savukārt maršruta Nr.6847 Rīga–Baldone autobuss no pieturvietas Baldone turpmāk izbrauks plkst.5.55 (līdz šim tas izbrauca plkst.6.00).
Plīsusi ūdensvada caurule Ķekavā, iespējams īslaicīgs ūdens saduļķojums
SIA “Ķekavas nami” informē, ka 30.oktobra rītā notikusi avārijas situācija - plīsusi ūdensvada caurule Ķekavā, tādēļ Gaismas ielas 19 korpusu nr.9 un nr.10 dzīvojamajās mājās īslaicīgi var būt novērojams ūdens saduļķojums.
Rāmavā atklāj jaunu sporta laukumu
Ceturtdien, 25. oktobrī Ķekavas novadā, Rāmavā, svinīgi tika atklāts jaunais aktīvās atpūtas un sporta laukums, kurā iedzīvotājiem būs iespēja gan nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, kā, piemēram, basketbolu, tenisu un pludmales volejbolu, gan veselības nolūkos izmantot vingrošanas kompleksu. Laukuma izbūvi finansējusi Ķekavas novada pašvaldība.
Konferencē diskutē par aktīvu dzīvesveidu un labajiem prakses piemēriem Latvijas novados
Ceturtdien, 25. oktobrī, Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra organizēja konferenci, lai informētu par trīs gadus ilga Erasmus+ sports projekta “Vietējo kopienu veselību veicinošu fizisko aktivitāšu stratēģiju izstrādes un īstenošanas prakses Eiropā” norises gaitu, gūtajām atziņām, lielākajiem izaicinājumiem un sasniegtajiem rezultātiem.
Ķekavas Mākslas skola aicina uz tikšanos ar mākslinieku Andri Vītoliņu
Līdz 29. novembrim Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē skatāma mākslinieka Andra Vītoliņa jaunāko darbu izstāde, kurā vērojama dažādu kompozīciju, struktūru, ritma un krāsu saspēle. Aicinām interesentus uz tikšanos ar mākslinieku 7. novembrī plkst. 17.00 Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē.
Nodarbinātības valsts aģentūra aicina uz Karjeras dienām
Nodarbinātības valsts aģentūra no 29. oktobra līdz 2. novembrim organizē pasākumu Karjeras dienas. Pasākuma mērķis ir dot iespēju reģistrētajiem un nereģistrētajiem bezdarbniekiem un darba meklētājiem padziļinātāk iepazīties ar reģionā nozīmīgām nozarēm un brīvajām darba vietām, praktiski sagatavoties darba intervijai un iegūt informāciju par uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām.
Par stāvēšanas ilguma noteikšanu tirdzniecības centra “Liiba” stāvlaukumā
No 24.oktobra TC Liiba stāvlaukumā tiks izvietotas jaunas ceļazīmes, kas noteiks autostāvvietu izmantošanas laiku līdz trīs stundām.
Pārgājiens ģimenēm Dalbe - Uzvaras Līdums - Dalbe
27.oktobrī notiks ģimeņu pārgājiens pa Uzvaras Līdumu, kura ietvaros paredzētas dažādas saliedēšanas aktivitātes, uzdevumi, kā arī viesošanās uzņēmumā “Ķiploku pasaule”. Dalība pārgājienā un ekskursijas bez maksas.
Paziņojums par detālplānojuma “Ādiņas-2” izstrādes procedūru
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas sapulce notiks 2018.gada 8.novembrī plkst.17.30 Ķekavas novada pašvaldībā - Gaismas ielā 19 k-9-1, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, 14. kabinetā.
Paziņojums par detālplānojuma “Rāmavas iela 52” izstrādes procedūru
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas sapulce notiks 2018.gada 8.novembrī plkst.17.30 Ķekavas novada pašvaldībā - Gaismas ielā 19 k-9-1, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, 14. kabinetā.
Paziņojums par detālplānojuma “Ķirši” izstrādes procedūru
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas sapulce notiks 2018.gada 8.novembrī plkst.17.30 Ķekavas novada pašvaldībā - Gaismas ielā 19 k-9-1, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, 14. kabinetā.
Paziņojums par detālplānojuma “Ķiršogas” izstrādes procedūru
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas sapulce notiks 2018.gada 8.novembrī plkst.17.30 Ķekavas novada pašvaldībā - Gaismas ielā 19 k-9-1, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, 14. kabinetā.
Ķekavas novada pašvaldība atgādina: ēkās, kurās nebūs deklarēta vismaz 1 persona, pieaugs nekustamā īpašuma nodokļa likmes
No 2019. gada 1. janvāra stāsies spēkā jaunie saistošie noteikumi “Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu Ķekavas novadā”, kas paredz būtiskas izmaiņas nodokļa objektiem, kuros nebūs deklarēta neviena persona.
Aicinājums piedalīties sanāksmē par siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu Baložos
Piektdien, 9.novembrī, plkst.12.00 Baložu kultūras nama jaunajā zālē Skolas ielā 4, Baložos, Ķekavas novadā, rīkos uzklausīšanas sanāksmi par SIA ,,Baložu komunālā saimniecība” iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu.
Ķekavas novadā atklās jauno sporta laukumu un konferencē diskutēs par veselīgu dzīvesveida popularizēšanu Latvijas novados
25. oktobrī plkst. 17.00 Ķekavas novadā, Rāmavā, tiks atklāts jaunais aktīvās atpūtas un sporta laukums, kurā iedzīvotāji varēs gan nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, kā, piemēram, basketbolu, tenisu un pludmales volejbolu, gan veselības nolūkos izmantot vingrošanas kompleksu. Laukuma izbūvi finansējusi Ķekavas novada pašvaldība.
Lāčplēša dienā Ķekavā notiks lielkoncerts “Upe, kas saucas par tautu”
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs aicina uz novada bērnu un jauniešu kolektīvu lielkoncertu “Upe, kas saucas par tautu”, kas notiks Lāčplēša dienā, 11. novembrī, plkst. 19.00 Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa zālē. Bezmaksas ielūgumus uz šo pasākumu var saņemt no šodienas, 18. oktobra, Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centrā.
Baložu kūdras dzelzceļmuzejs saņem jaunu pasažieru vagonu
Ķekavas novada pašvaldībai piedaloties Igaunijas – Latvijas pārrobežu projektā “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai”, izbūvēts šaursliežu pasažieru vagons, kuru nodos lietošanā biedrībai “Bānīša Draugu klubs”. Pirmā ekskursija Baložu kūdras muzejdzelzceļā ar jauno vagonu notiks jau 27.oktobrī.
Aicina pieteikties Pierīgas gidu apmācībām
Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centrs, piedaloties projektā "Tūrisms kopā", aicina pieteikties bezmaksas gidu apmācībām oktobrī un novembrī. Pieteikšanās apmācībām ej.uz/giduapmacibas.
Projektu konkursa "Savam novadam" ietvaros piešķirs finansējumu trim iniciatīvām
Oktobrī noslēdzies “Ķekavas novada fonds” organizētais projektu konkurss "Savam novadam", kurā bija iespēja saņemt finansējumu Ķekavas novada vides labiekārtošanai, dzīves telpas uzlabošanai un radošo iniciatīvu īstenošanai.
Atjaunots asfalta segums un izveidotas jaunas gājēju ietves Nākotnes ielā, Ķekavā
Vasaras sākumā uzsāktie remontdarbi Nākotnes ielā veiksmīgi noslēgušies - atjaunots asfalta segums, izveidotas jaunas gājēju ietves, kā arī ierīkots ielu apgaismojums.
Atjaunoti ceļa segumi Cālīšpurva un Mežmalas ielās
Cālīšpurva ielā Baložos pabeigti ceļa seguma uzlabošanas darbi 600 m garumā, tostarp izveidoti trīs jauni aploces tipa ātrumvaļņi. Tāpat arī Mežmalas ielā Krustkalnos uzstādīti divi ātrumvaļņi un atjaunots asfalta segums 500 m garumā.
Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa baseinā vakara pelde bez lielā apgaismojuma
Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa baseinā, 13.oktobra vakarā, no plkst. 20.00 līdz 22.00 būs izslēgtas lielās gaismas, piedāvājot apmeklētājiem relaksējošu peldi LED apgaismojumā.
Turpinās daudzdzīvokļu mājas Ķekavā, Gaismas ielā 19/k-7 siltināšanas darbi
Siltināšanas darbi daudzdzīvokļu mājā Ķekavā, Gaismas ielā 19/k-7 operatīvi virzās uz priekšu, oktobrī jau izpildīti vairāk kā 50% no veicamajiem darbiem.
Skaidrojums par atkritumu apsaimniekošanas situāciju
Ņemot vērā iedzīvotāju un mediju jautājumus, Ķekavas novada pašvaldība sagatavojusi savu situācijas skaidrojumu par jaunā sadzīves atkritumu apsaimniekotāja izvēli un konteineru nomas maksu.
Daudzbērnu ģimenes var pieteikties dienas nometnei
Skolēnu brīvlaikā, no 22. līdz 26.oktobrim, Baložos norisināsies dienas nometne Ķekavas novada daudzbērnu ģimenēm “Svētki un to tradīcijas”.
Oktobra beigās uzsāks stāvlaukuma pārbūvi Ķekavā, Gaismas ielā 19
Ķekavas novada pašvaldības Attīstības daļas speciālisti informē, ka oktobra otrajā pusē sāksies rekonstrukcijas darbi būvprojektā “Auto stāvlaukuma pārbūve pie Ķekavas novada pašvaldības administrācijas ēkas Gaismas ielā 19, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Iznācis pašvaldības izdevuma "Ķekavas Novads" oktobra numurs
9. oktobrī iznācis jaunais pašvaldības izdevuma "Ķekavas Novads" septembra numurs, kurā aicinām lasīt par novada aktualitātēm izglītības, saimnieciskajā un uzņēmējdarbības jomā, par izmaiņām nekustamā īpašuma nodokļa aprēķina un atvieglojumu nosacījumos, plānotajām pašvaldības budžeta ideju domnīcām, kā arī sporta un kultūras jaunumiem.
Īpašumus aicina sakopt arī rudenī
Ķekavas novada pašvaldības Administratīvā komisija aicina iedzīvotājus jau rudenī sakopt īpašumus un savlaicīgi nodrošināt zāles pļaušanu, lai pavasara sezonā mazinātu kūlas ugunsgrēku skaitu. Atgādinām – nesakopta īpašuma gadījumā var tikt piemērots sods.
Piedalies pašvaldības budžeta veidošanā
Ķekavas novada pašvaldība ir uzsākusi darbu pie nākamā gada budžeta plānošanas un šī gada darbu izvērtēšanas. Šajā procesā vēlamies dzirdēt arī Jūsu idejas, ieteikumus un risināmos jautājumus tālākai novada veiksmīgai izaugsmei.
Grantu programmas (ie)dvesma 2. sezonā saņemtas 55 biznesa idejas
SEB bankas, Jūrmalas pilsētas, kā arī Ķekavas, Olaines, Mārupes un Siguldas novadu kopīgi rīkotās grantu programmas (ie)dvesma otrajā sezonā saņemti 55 pieteikumi par kopumā gandrīz 450 tūkstošiem eiro. Šogad jaunajiem uzņēmējiem pieejamais finansējums pieaudzis līdz 60 tūkstoši eiro un maksimālā summa vienam grantam ir 10 tūkstoši eiro.
Pašvaldība un SIA “Clean R” pārrunā atkritumu apsaimniekošanas jautājumus, tostarp, konteineru nomas maksu (papildināts)
Lai pārrunātu jautājumu par konteineru nomas maksu, pagājušajā nedēļā tikās Ķekavas novada domes un jaunā atkritumu apsaimniekotāja “Clean R” vadība.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Lācēni”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 27.septembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Lācēni”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Ainas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 27.septembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Ainas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma “Dārziņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 27.septembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Dārziņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa aprēķina un atvieglojumu nosacījumos stāsies spēkā nākamgad
No 2019. gada 1. janvāra stāsies spēkā jaunie saistošie noteikumi “Par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu Ķekavas novadā”.
Ķekavas novadā nobalsojuši 11 378 vēlētāji
Portāls “Apriņķis.lv”, izmantojot Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informāciju, apkopojis datus par 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem Pierīgas novados. Populārākās partijas vēlētāju vidū bija Jaunā konservatīvā partija, "Attīstībai/Par!" un "Saskaņa".
Godina labākos Ķekavas novada pedagogus
Pasaules Skolotāju dienu atzīmējot, 5. oktobrī īpašajā godināšanas pasākumā tika sveikti Ķekavas novada izglītības iestāžu pedagogu konkursa laureāti. Kopumā konkursam šogad pieteikti 11 skolotāji trīs nominācijās.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ores”, Valdlauči, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 27.septembra sēdes lēmumu Nr.9. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Ores”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Ores”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Lejas Birznieki”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 27.septembra sēdes lēmumu Nr.8. “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Lejas Birznieki”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Lejas Birznieki”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
13. Saeimas vēlēšanās Ķekavas novadā iepriekš nobalsojuši 225 balsstiesīgie
Ķekavas novada 785. iecirknī, Ķekavas kultūras namā, līdz šim savu balsi 13. Saeimas vēlēšanās glabāšanai nodevuši 120 balsstiesīgie. Atgādinām, ka Ķekavas novadā 6. oktobrī darbosies septiņi vēlēšanu iecirkņi, taču šodien, 5. oktobrī, balsot iepriekš iespējams tikai Ķekavas kultūras namā.
Lauksaimnieki un mežsaimnieki tiksies ikgadējā izstādē “Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2018” Rāmavā
No 11. līdz 13. oktobrim Izstāžu kompleksā Rāmava notiks 27. starptautiskā lauksaimniecības, mežsaimniecības, vides veidošanas un labiekārtošanas izstāde “Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2018”.
Valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība
Juridiskās palīdzības administrācija informē par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības saņemšanas iespējām, nosacījumiem un kārtību.
Paziņojums par detālplānojuma “Degviela”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.septembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Degviela”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Paziņojums par detālplānojuma “Degviela un Vidusklaņģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.septembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Degviela un Vidusklanģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
13. Saeimas vēlēšanās Ķekavas novadā varēs balsot septiņos vēlēšanu iecirkņos
Sestdien, 6. oktobrī, gaidāmas 13. Saeimas vēlēšanas. Ķekavas novadā šajās vēlēšanās darbosies septiņi vēlēšanu iecirkņi. Vēlētāju ērtībām izveidoti divi jauni vēlēšanu iecirkņi – Baložu kultūras namā un jaunajā Ķekavas sākumskolā (ieeja būs no skolas sporta kompleksa puses). Cilvēkiem ar kustību traucējumiem pieejami trīs vēlēšanu iecirkņi – Valdlaučos un abi Ķekavā.
Ķekavas novadā 27.-28. oktobrī notiks "Eko dienas"
Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību oktobra pēdējās brīvdienās - 27. un 28. oktobrī - Ķekavas novadā organizēs "Eko dienas" rudens pasākumu, kura ietvaros iedzīvotāji varēs bez maksas nodod nederīgas elektropreces un lielgabarīta atkritumus.
Godinās labākos Ķekavas novada pedagogus
Piektdien, 5.oktobrī, īpašajā godināšanas pasākumā tiks sveikti Ķekavas novada izglītības iestāžu pedagogu konkursa laureāti. Kopumā konkursam pieteikti 11 skolotāji trīs nominācijās.
Oktobrī plānots izsludināt konkursu par Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma būvdarbiem
Ķekavas novada pašvaldība 28. septembrī saņēmusi atzinumu no Iepirkumu uzraudzības biroja par plānotā konkursa „Baložu vidusskolas piebūves izbūve un sporta laukuma pārbūve” iepirkuma dokumentāciju. Pēc tās precizēšanas pašvaldība oktobra sākumā izsludinās konkursu Baložu vidusskolas piebūves izbūves un sporta laukuma pārbūves būvdarbiem.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Muižnieki-1”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr.16. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam ”Muižnieki-1”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Imantas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr.17 “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Imantas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Kroņi” un “Kroņu ceļš”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr.18. “Par detālplānojuma “Kroņi, Kronīši, Jumtiņi, Efejas” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajiem īpašumiem ”Kroņi” un “Kroņu ceļš”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma “Plūmes” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā grozījumu izstrādes uzsākšanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 19. “Par detālplānojuma “Plūmes” Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā grozījumu izstrādes uzsākšanu”.
Ķekavā pasniedz Pateicības rakstus barikāžu dalībniekiem
28. septembrī Ķekavas kultūras namā 22 Ķekavas novada iedzīvotājiem tika pasniegti Pateicības raksti par dalību 1991. gada barikādēs. Līdz ar to kopumā Ķekavas novadā šobrīd barikāžu dalībnieku statusu saņēmuši 317 cilvēku.
Paziņojums par detālplānojuma “Kursīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2018.gada 13.septembrī pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Kursīši”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā, projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Aicina daugaviešus uz kopīgām konferencēm par Latvijas lielākās upes baseina attīstību
Sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” ietvaros biedrība “Zied zeme” sadarbībā ar vietējās rīcības grupām oktobrī uzsāk konferenču ciklu ap Daugavu esošajās pašvaldībās ar mērķi uzlabot Latvijas lielākās upes baseina ekonomisko situāciju. Diskusijās aicināti pulcēties vietējie vides aktīvisti, pašvaldību amatpersonas, tūrisma uzņēmēji, NVO pārstāvji, amatnieki, pētnieki, politikas plānotāji, jaunieši un citas aktīvās iedzīvotāju grupas, lai veidotu sadarbības un kopīgiem spēkiem sekmētu tūrisma un uzņēmējdarbības attīstību Daugavas baseinā.
Rudenīgs laivu brauciens pa Sauso Daugavu maršrutā Ķekava-Doles sala-Valdlauči
Ķekavas Tūrisma koordinācijas centrs 13.oktobrī organizē laivu braucienu pa Sauso Daugavu, apskatot abus krastus Ķekavas un Salaspils novados.
VUGD aicina: pirms apkures sezonas iztīri skursteni un ierīko dūmu detektoru!
Pēc pavadītas siltas un saulainas vasaras, laiks strauji ir kļuvis vēsāks, un kā liecina pieredze, katru gadu, sākoties aukstam laikam, pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir saistīts ar apkures lietošanu – netīrītiem dūmvadiem, bojātu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ VUGD, sākoties apkures sezonai, aicina iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus.
Paziņojums par ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējās sabiedriskās apspriešanas termiņu pagarināšanu un atkārtotu sanāksmi
Vides pārraudzības valsts birojs 2018. gada 16. jūlijā ir pieņēmis lēmumu par ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras piemērošanu paredzētajai darbībai – mājputnu intensīvās audzēšanas kompleksa pārbūvei un ražošanas apjomu palielināšanai īpašumos “Auda”, “Lejieši” un “Mežvistas”.
Informēs jauniešus par mobilitātes iespējām Eiropā (papildināts)
No 15. līdz 21. oktobrim Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (kā Eurodesk reģionālais koordinators) ar ceļojošo treileri ciemosies septiņās novada vietās, lai Eiropas jauniešu mobilitātes kampaņas "Time To Move" ietvaros informētu jauniešus par mobilitātes iespējām visā Eiropā.
Turpinās ūdensvada un kanalizācijas tīklu būvdarbi Loreķu laukā
2018.gada jūnijā tika uzsākti ūdensvada un kanalizācijas tīklu būvdarbi Loreķu teritorijā Ķekavā, nepilnu četru mēnešu laikā pilnībā pabeigti būvdarbi Ziemeļu ielā, savukārt Varavīksnes, Vīķu, projektējamajās ielās pie Varavīksnes ielas un Vērdiņu ielas, kā arī daļēji Mazajā Senču ielā ierīkotas komunikācijas.
Pašvaldība: jaunā atkritumu apsaimniekotāja izvēle Ķekavas novadā notikusi tiesiski, taču pašvaldība iebilst pret jauno konteineru nomas maksu
Ķekavas novada pašvaldība uzsver, ka jaunais atkritumu apsaimniekotājs, proti, SIA “Clean R”, ir noteikts, ievērojot visas normatīvo aktu prasības, atklātā iepirkuma konkursa rezultātā, izvēloties saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu no visiem konkursā iesniegtajiem pieteikumiem.
Paziņojums par tarifa projektu
SIA "Baložu komunālā saimniecība", 2018.gada 26.septembrī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedza siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektus, kas ir aprēķināti saskaņā ar 14.04.2010. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmuma Nr.1/7 noteikto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku.
Rimi pārceļas uz pagaidu noliktavu Ķekavas novadā
Rimi Latvia loģistikas operāciju pārcelšana uz VGP Latvija jaunajām noliktavām Ķekavas novadā dod zaļo gaismu vērienīgā Rimi Baltijas loģistikas centra darbietilpīgākajam posmam – būvniecības darbu uzsākšanai.
Pagarināts konkursa pieteikšanās termiņš remigrantiem uzņēmējdarbības uzsākšanai
Sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) izsludināja projekta konkursu remigrantiem uzņēmējdarbības sākšanai un attīstīšanai Rīgas plānošanas reģionā. Konkursa iesniegšanas termiņš ir pagarināts līdz šī gada 8. oktobrim.
Novada jaunieši aicina uz koncertu-šovu “Atklāj savu talantu”
Šajā rudenī Pļavniekkalna sākumskola sadarbībā ar organizāciju “Young Americans” laikā no 29. septembra līdz 1. oktobrim organizēs darbnīcas Ķekavas novada bērniem, kuru rezultātā 1. oktobrī plkst. 19.00 Baložu kultūras namā notiks neaizmirstams koncerts-šovs “Atklāj savu talantu”.
Ķekavas Mākslas skolas audzēkņu darbus novērtē starptautiskā konkursā “LIDICE 2018”
Čehijas Republikā noslēdzies jau 46. starptautiskais bērnu mākslas konkurss “LIDICE 2018”. Lepojamies – starp konkursa laureātiem arī Ķekavas Mākslas skolas audzēkņi.
Ķekavas novada pašvaldībā apskatāma foto izstāde “Dzīvības upe”
Labdarības projekta ietvaros Ķekavas novada pašvaldībā apskatāma foto izstāde “Dzīves upe” par Ķekavas novada senioriem un viņu dzīvesstāstiem.
Ar izšķirošām cīņām Baložos noslēgusies xRace piedzīvojumu sacensību devītā sezona
Pagājušajā nedēļas nogalē, 22. septembrī, Ķekavas novada Baložos, aizritēja xRace piedzīvojumu sacensību sezonas pēdējais ceturtais posms. xRace devītās sezonas noslēgumā grūtākajā un garākajā “Garmin” Sporta distancē uzvarēja favorīti un sezonas līderi “Lūzumpunkts” no Rīgas.
Ar finanšu ministri diskutē par pašvaldībai nozīmīgiem jautājumiem
Ceturtdien, 20. septembrī, Ķekavas novada domes vadība un novada uzņēmēji tikās ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, lai pārrunātu Latvijas ekonomiskās attīstības tendences, politikas izaicinājumus un valdības politikas prioritātes un to ietekmi uz pašvaldības sniegto pakalpojumu nodrošināšanu un uzņēmējdarbības vides attīstību novadā.
Arhīvs
  Drukāt