Atjaunots norobežojums atkritumu konteineru novietnei Baložos
Startējot Ķekavas novada nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursā un saņemot Ķekavas novada pašvaldības finansiālu atbalstu, biedrība “Baloži Smilšu 2” veica atkritumu konteineru novietnes norobežojuma atjaunošanu Baložu pilsētā.
Izstāde “Lauksaimniecības tehnika. Lauku sēta. Meža tehnika. 2016” Rāmavā
6.-9. oktobrī Izstāžu kompleksā "Rāmava" notiks 25. starptautiskā izstāde “Lauksaimniecības tehnika. Lauku sēta. Meža tehnika. 2016”, ko organizē SIA “A.M.L.” sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministriju un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru. Izstādes atklāšana: 6.oktobrī plkst. 11:00.
Ķekavas novada būvvaldē darbu uzsāk galvenais arhitekts
Ar 29. septembri Ķekavas novada būvvaldē darbu uzsāk galvenais arhitekts. Galvenā arhitekta darba vieta: Baložu pārvalde, Uzvaras prospekts 1a, Baložos.
Latvijas jauno velosipēdistu izlase – Eiropas čempioni!
Pagājušās nedēļas nogalē, 23.septembrī, Latvijas jauno velosipēdistu izlase saspringtā cīņā ieguva augsto 1. vietu 31. Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās („European Traffic Education Contest”) Čehijā. Latviju šajā sacensībās pārstāvēja arī Ramona Poreitere, Ulrika Garisone un Matīss Žilko no Baložiem.
Nekustamā īpašuma “Murdiņi” attīstības priekšlikuma publiskās apspriešanas rezultāti
2016.gada 15.septembrī Ķekavas novada dome ar lēmumu Nr. 2.§7. “Par attīstības priekšlikuma nekustamajā īpašumā “Murdiņi” publiskās apspriešanas rezultātiem” (protokols Nr.25.) apstiprināja publiskās apspriešanas rezultātus un atbalstīja attīstības priekšlikumu – aktīvās atpūtas centra izveidi.
Izmaiņas skolēnu autobusu maršrutos uz Ķekavas vidusskolu no Valdlaučiem un Plakanciema
No 04. oktobra izmaiņas Ķekavas novada skolēnu autobusu maršrutos uz Ķekavas vidusskolu no Valdlaučiem un Plakanciema un atpakaļ.
Ķekavas novada pašvaldība piedalās deinstitucionalizācijas procesā
Līdz šī gada 31. oktobrim Ķekavas novada pašvaldības sociālajā dienestā turpinās pieteikšanās, lai bērni ar funkcionāliem traucējumiem, kam ir noteikta invaliditāte, varētu saņemt sev nepieciešamo sociālo rehabilitāciju.
Skolēnu autobuss turpmāk piestās arī Jenčos un Odukalnā
No 27. septembra izmaiņas skolnieku autobusa maršrutā Nr. 9 Dzērumi – Ķekava – Dzērumi: iekļautas papildus pieturas rīta un pēcpusdienas maršrutā Jenčos un Pļavu un Smilgu ielas krustojums (Odukalns).
Paziņojums par detālplānojuma "Erceni" apstiprināšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2016.gada 15.septembra sēdes lēmumu 2.§3. „Par detālplānojuma “Erceni”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu” (protokols Nr.25) Ķekavas novada dome apstiprina detālplānojumu nekustamajam īpašumam “Erceni”.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu Gaismas ielā 23A
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2016.gada 15.septembra lēmumu Nr.2.§2.1.p. (protokols Nr.25) „Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Gaismas iela 23A, Ķekavā, Ķekavas novadā” uzsākta lokālplānojuma izstrāde.
Paziņojums par detālplānojuma "Mežgravas" apstiprināšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2016.gada 15.septembra sēdes lēmumu 2.§4. „Par detālplānojuma “Mežgravas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu” (protokols Nr.25) Ķekavas novada dome nolemj apstiprināt detālplānojumu.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam „Alksnāji”
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2016.gada 15.septembra lēmumu Nr. 2.§2. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam ”Alksnāji”, Pulkarnē, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā (protokols Nr. 25) uzsākta detālplānojuma izstrāde.
Pierīgas pašvaldību vadītāji Rīgas domē vienojas par sadarbības nepieciešamību ar galvaspilsētu
22. septembrī Pierīgas pašvaldību vadītāji Rīgas domē tikās ar galvaspilsētas izpilddirektoru Juri Radzēviču un atzina, ka nepieciešams sadarboties kopīgu problēmu risināšanai, nosakot konkrētus darbības virzienus un regulāras tikšanās.
Netālu no Plakanciema manīts lāča pēdas nospiedums; aicina būt piesardzīgiem
Svētdien kāds aculiecinieks informēja Valsts policiju (VP), ka Ķekavas pagastā netālu no Plakanciema redzama pēda, kas vizuāli ļoti līdzinās lāča pēdai, tāpēc likumsargi aicinājuši iedzīvotājus būt uzmanīgiem
Projekta ietvaros Depkina muižā tiekas piecu valstu jaunieši
Rāmavas Depkina muižā Ķekavas novadā 25.septembrī ieradās dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Turcijas, Slovēnijas un Rumānijas, lai sešu dienu laikā apgūtu iemaņas dažādos mākslas un amatniecības veidos un gūtu starptautisku pieredzi.
Nāves salas atceres pasākumus apmeklējuši vairāk kā 1000 cilvēku
Atzīmējot latviešu strēlnieku varonību un simtgadi, kopš pirmo reizi 1. pasaules kara laikā Rīgas frontē pielietoti ķīmiskie ieroči, Ķekavas novadā - Daugmalē un Nāves salā - no 23. līdz 25. septembrim notika pasākuma cikls “Latviešu strēlnieki Nāves salā”. Nāves salas pasākumus apmeklēja vairāk kā 1000 cilvēku no visas Latvijas.
Daugmalē pārrunās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas un Latvijas sadarbību
Starptautiskās konferences “Ķīmisko ieroču pielietošana: Latvijas un Beļģijas vēsturiskais mantojums. Mūsdienu izaicinājumi” ietvaros piektdien, 23. septembrī, Daugmalē notiks divpusējā tikšanās, kurā piedalīsies Ārlietu ministrijas Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītāja – vēstniece Ingrīda Levrence un Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas eksperts Čens Kajs (Chen Kai) .
Ķekavas novads izpelnījies Latvijas Riteņbraucēju apvienības atzinību
Konkursā "Draudzīgs velosipēdistam", ko rīko Latvijas Riteņbraucēju apvienība un kampaņa "Gudrais pilsētnieks", kategorijā "Velo satiksmi un velo kultūru veicinoša organizācija" par nesen atklāto BMX un skeitborda parku atzinību izpelnījusies Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra.
Dāņu kompānija Baložos atver jaunu ražotni
Ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rakstisku apsveikumu un finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas uzrunu klātienē ceturtdien Ķekavas novada Baložos tika atklāta SIA "Pindstrup Latvia" Baltijā modernākā kokšķiedru rūpnīca.
Aptauja: zaļo iepirkumu izmantošanu publiskajos konkursos kavē pašvaldības iepirkumu speciālistu pieredzes trūkums un ierobežotais uzņēmumu piedāvājums
Rīgas plānošanas reģiona (RPR) veiktajā aptaujā pašvaldības kā vienus no galvenajiem šķēršļiem zaļā publiskā iepirkuma izmantošanai pašvaldību konkursos min viņuprāt sarežģīto dokumentācijas sagatavošanu un iepirkumu speciālistu pieredzes trūkumu, pretendentu vājās zināšanas par šī iepirkuma principiem, kas tos atbaida piedalīties, kā arī “zaļo” produktu šauro klāstu un augstākas cenas.
Eiropas sporta nedēļa Ķekavas novadā 17. - 23. septembrim
No 17.-23. septembrim, Eiropas sporta nedēļas ietvaros, visā Latvijā notiks dažādi sporta pasākumi. Eiropas sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi eiropiešu vidū veicināt kustīgu, aktīvu dzīvesveidu.
Pārbūvēs Kompleksa ceļu Daugmalē
Ķekavas novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA “Lemminkainen Latvija” par Kompleksa ceļa Daugmalē projektēšanu un pārbūvi.
Ķekavas novada pedagogi pilnveidos savas zināšanas Erasmus+ programmas ietvaros
Līdz ar jaunā mācība gada sākumu divas Ķekavas novada skolas – Daugmales pamatskola un Privātā pamatskola “Gaismas tilts 97” uzsāk īstenot Eiropas Savienības Erasmus+ programmas skolu sektora mobilitātes projektus.
Sakarā ar ielu remontdarbiem īslaicīgi satiksmes ierobežojumi
Tiks uzsākta ielas seguma maiņa Miglas un Labrenču ielā, Baložos.
Jaunas gājēju pārejas Ķekavā
Pliederu ielas gājēju ietves izbūves projekta ietvaros izvietotas divas jaunas gājēju pārejas šosejas A7 un Pliederu ielas krustojumā. Tāpat likvidēts viens no Pliederu ielas pagrieziena atzarojumiem - Pliederu ielas savienojums ar Gaismas ielu iepretim vidusskolai.
Ķekavas novada dome nolemj rekonstruēt Pļavniekkalna sākumskolu
Pēc plašām un spraigām diskusijām Ķekavas novada dome šodien, 15. septembrī, nolēma rekonstruēt Pļavniekkalna sākumskolas ēku, tādējādi iegūstot drošu, modernu un mūsdienīgu skolu ar atbilstošu infrastruktūru.
Ķekavas novada Pļavniekkalna sākumskola – racionāli argumenti pret pārspīlētām emocijām
14.septembrī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Anda Damlica atklāta vēstule
Dāvini ziedus latviešu strēlnieku piemiņai
Pasākuma “Latviešu strēlnieki Nāves salā” ietvaros 24. septembrī tiks veidota ziedu zvaigzne pieminekļa pakājē Nāves salā, lai godinātu latviešu strēlnieku piemiņu un varonīgo rīcību, aizstāvot Latviju.
Automašīnas VW Caddy izsole
Ķekavas novada pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Ķekavas nami” (Uzņēmums) izsola atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli Uzņēmuma kustamo mantu - automašīnu VW Caddy, valsts reģistrācijas numurs FN9083.
Lasiet jauno avīzes "Ķekavas Novads" numuru
Septembrī pašvaldības laikrakstā "Ķekavas Novads" lasiet par jaunā mācību gada sākumu novada izglītības iestādēs, jaunatklāto skeitparku pie Ķekavas vidusskolas, Ķekavas novada fonda izsludināto projektu konkursu, pašvaldības klientu apkalpošanas centros pieejamajiem pakalpojumiem un daudz citas aktuālas un noderīgas informācijas.
Ar vērienīgiem pasākumiem Daugmalē atzīmēs latviešu strēlnieku simtgadi
Tieši pirms 100 gadiem Nāves salā vācu karaspēks veica lielāko ķīmisko gāzu uzbrukumu Pirmā pasaules kara laikā Latvijas teritorijā, kurā dzīvības zaudēja vairāk kā simts latviešu strēlnieku. Pieminot viņu varonību, Ķekavas novada pašvaldība 23.-25. septembrī rīko trīs dienu pasākumu “Latviešu strēlnieki Nāves salā”.
Aicina pieteikt pretendentus uz apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis”
Ķekavas novada pašvaldība aicina pieteikt pretendentus uz apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis”. Pieteikšanās termiņš – 7. oktobris
Nāves salā plīvo Eiropas kultūras mantojuma dienu karogs
Ņemot vērā, ka Nāves sala Daugmalē ir iekļuvusi Eiropas kultūras mantojuma dienu dalībnieku vidū, 9. septembrī uz salas svinīgi tika pacelts Eiropas kultūras mantojuma dienu karogs.
Ķekavas parka būvniecības process rit pilnā sparā
Uzsākta Ķekavas parka 1. kārtas būvniecība, kuras laikā labiekārtos aptuveni 1,5 ha lielu teritoriju, kas atrodas starp Rīgas ielu, Skolas ielu, mazo stadionu un Ķekavas upi. Šobrīd tiek izcirsti bīstamie koki un atbrīvota upes krastmala no liekā krūmu apauguma, atverot skatu uz Ķekaviņas upīti.
Daugmales pamatskola jau piekto gadu pēc kārtas saņem Zaļo karogu
125 Latvijas izglītības iestādes, tajā skaitā Daugmales pamatskola, šajā mācību gadā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē saņēmušas starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā Karoga balvu. Vēl 57 skolas saņems diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu.
Ķekavas pašvaldība nepieļaus novada pedagogu algu samazinājumu
Ķekavas novada dome veikusi grozījumus šī gada budžetā un izglītības darbinieku atlīdzības nolikumā, lai nepieļautu pedagogu ienākumu samazinājumu un novada skolotājiem nodrošinātu konkurētspējīgu atalgojumu vismaz līdzšinējā līmenī.
Vai ir atļauts žāvēt veļu pilsētas teritorijā?
Saistošo noteikumu “Ķekavas novada teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” 9.1. punkts nosaka, ka Ķekavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā publiskajā lietošanā esošajās teritorijās aizliegts piestiprināt kokiem auklas, uzrakstus, naglas, žāvēt veļu koku zaros, iegūt sulas, bojāt koku mizu.
Atbalstam energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas ēkās būs pieejami 32,6 miljoni eiro
Ministru kabineta 6. septembra sēdē atbalstīta Ekonomikas ministrijas izstrādātā ES fondu atbalsta programma energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai apstrādes rūpniecības nozares komersantu ražošanas ēkās. Programmas ietvaros pieejamais Kohēzijas fonda finansējums ir 32 555 030 eiro.
Domes komitejās skatīs Pļavniekkalna sākumskolas attīstības projektu gaitu
Šonedēļ Ķekavas novada domes komitejās deputāti skatīs jautājumu par Pļavniekkalna sākumskolas attīstības projektu gaitu, balstoties uz darba grupas sniegto ziņojumu. Šo jautājumu skaitīs 6. septembrī Izglītības, kultūras un sporta komitejā un Īpašumu un vides jautājumu komitejā, 7. septembrī – Attīstības un uzņēmējdarbības atbalsta komitejā, bet 8. septembrī – Finanšu komitejā.
Paziņojums par Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas Rail Baltica būvniecībai paredzētās darbības akceptu
Atbilstoši likuma “Par ietekmes uz vidi novērtējumu” prasībām, Ministru kabinets 2016.gada 9.augustā pieņēma un 25.augustā oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicēja rīkojumu Nr. 467 “Par Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas Rail Baltica būvniecībai paredzētās darbības akceptu”, nosakot dzelzceļa līnijas trases izvietojumu Latvijas teritorijā.
Kūdras ražotājs `Pindstrup Latvia` jaunā rūpnīcā Baložos investē piecus miljonus eiro
Kūdras ražošanas uzņēmums SIA "Pindstrup Latvia" jaunā kokšķiedras rūpnīcā Ķekavas novada Baložos investējis piecus miljonus eiro un plāno eksporta vajadzībām ražot kūdras aizvietotāju stādu audzēšanai profesionāļiem.
Ķekavā jauns skolēnu autobuss
31. Augustā Ķekavas novada paśvaldība ir saņěmusi jaunu skolnieku autobusu
Septembrī pašvaldības policijas redzeslokā drošība pie skolām
Sākoties jaunajam mācību gadam, rītos ievērojami palielinājusies satiksmes intensitāte pie Ķekavas novada izglītības iestādēm. Reģionālās pašvaldības policijas darbinieki šajā laikā strādā pastiprinātā režīmā, nodrošinot uzraudzību pie visām novada skolām.
Realizēts starptautisks jauniešu apmaiņas projekts “SMARTT”
Biedrība “Solis tuvāk” sadarbībā ar partneriem no Rumānijas, Serbijas un Apvienotās Karalistes programmas Erasmus+ ietvaros 2016.gada 1-8.augustā Ķekavā realizēja jauniešu apmaiņas projektu “SMARTT”
Atklās jauno Ķekavas skeitparku
3. septembrī plkst. 11.00 tiks atklāts jaunais skeitparks pie Ķekavas vidusskolas, kas būs viens no kvalitatīvākajiem un modernākajiem Latvijas skeitparkiem, jo tajā izmantotas pasaules jaunākās skeitparku dizaina tendences un specializēti skeitparku materiāli.
1. septembrī būs slēgta skolas iela no Kodola līdz sporta stadionam
1. septembrī būs slēgta skolas iela no Kodola līdz sporta stadionam no plkst. 19.00-24.00
Pasažieriem ir iespēja iegādāties abonementa biļeti braucieniem 21 maršrutā, kas savieno Rīgu ar Pierīgu
Iedzīvotājiem ir iespēja iegādāties abonementa biļeti braucieniem 21 reģionālajā vietējās nozīmes maršrutā Pierīgā, kur pasažieru pārvadājumus nodrošina AS Rīgas Taksometru parks. Tādējādi pasažieri, kuri ar noteiktu regularitāti izmanto sabiedriskā transporta pakalpojumus, par braucienu varēs maksāt lētāk.
CSDD: piesprādzēsim bērnus, gādājot par viņu drošību!
Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina vecākus ar bērniem pārrunāt satiksmes drošības pamatprincipus par gājēju un pasažieru drošību, īpašu uzmanību pievēršot drošības jostu lietošanas nepieciešamībai. Statistika šajā jomā ir biedējoša - ne visi vecāki ikdienā automašīnā piesprādzē savas atvases.
Daugmalē realizēts projekts- noklāts ar šķembām ceļa posms 100m garumā
Biedrība "Veselību visiem" veiksmīgi realizējusi NVO projektu “Maza mēroga publiski pieejamas infrastruktūras izveide un uzturēšana Daugmales pagastā”
Ķekavas novada fonds izsludina projektu konkursu „Savam novadam”
Projektu pieteikumus konkursā var iesniegt līdz 2016.gada 28.oktobrim. Idejas īstenošanai iespējams saņemt atbalstu 400 eiro apmērā.
Mežavairogos sākas veiksmes stāsti
Dzīvnieku patversmē "Mežavairogi" Ķekavas novadā notika 7. Latvijas adoptēto un patversmju dzīvnieku izstāde "Saimniek, kāpēc tu mani nemeklē?". Izstādē piedalījās vairāk nekā 70 suņu ar saviem saimniekiem un ģimenēm.
Zelta kāzas svin Kokareviču pāris Baložos
27. augustā zelta kāzas svinēja baložnieki Ināra un Jānis Kokareviči. Viņu ģimenes stāsts ir aizsācies Vangažos, kur 1966. gada vasarā abi pirmo reizi tikušies un viens otrā ieskatījušies. Baložos pāris dzīvo kopš 1991. gada.
Ķekavas novads investoriem pievilcīgāko pašvaldību desmitniekā
Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) ir veikusi Investīciju vides pievilcības novērtēšanu un aprēķinājusi Investīciju vides pievilcības indeksu (IVPI) visām Latvijas pašvaldībām, izmantojot investīciju vides raksturošanai svarīgus faktorus. Ķekavas novads šajā pētījumā ierindots labāko desmitniekā.
Šodien publiskā apspriešana par ūdenssaimniecības projekta realizēšanu "Loreķu laukā"
2016. gada 29. septembrī plkst. 18.00 Ķekavas kultūras nama lielajā zālē (adrese: Gaismas iela 17, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123) notiks publiskās apspriešanas sanāksme par ūdenssaimniecības projekta realizēšanu "Loreķu laukā".
Iekrāso savu 1.septembri Jaunatnes iniciatīvu centrā
1.septembri vēlamies atzīmēt ar grandiozu pasākumu “Aizkrāso vasaru, iekrāso rudeni!”, kas notiks Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra pagalmā, kur visas dienas garumā darbosies grafiti mākslinieki, uzburot šķūnim jaunu un košu ietērpu.
Novada pedagogi tiekas ikgadējā konferencē
25. augustā, īsi pirms jaunā mācību gada ikgadējā konferencē tikās Ķekavas novada izglītības iestāžu darbinieki.
25. augustā būs ierobežota satiksme Nākotnes ielā
25. augustā tiks klāts asfalta segums Nākotnes ielā, Ķekavā, posmā no Dienvidu ielas līdz pagājušajā gadā uzklātajam asfaltam, tādēļ satiksme būs ierobežota. Aicinām iedzīvotājus šī posma apbraukšanai izmantot Dienvidu vai Celtnieku ielu.
Pilnveido sevi Jauniešu centrā
Sākot ar 12. septembri Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrā jauniešiem 8-19 gadu vecumā ir iespēja pilnveidot savu radošo potenciālu un zināšanas septiņos neformālās mācīšanās nodarbību pamata ciklos. Pieteikšanās nodarbībām līdz 9. septembrim.
Mežavairogos norisināsies septītais adoptēto un patversmju suņu salidojums
28. augustā dzīvnieku patversmē "Mežavairogi" jau septīto gadu pēc kārtas notiks suņu izstāde “Saimniek, kāpēc tu mani nemeklē?”. Izstādē laipni aicināti piedalīties visi suņi ar ģimenēm, it īpaši tie, kuri ir adoptēti, atrasti, izglābti vai arī vēl joprojām atrodas patversmēs vai pagaidmājās.
1. septembris Ķekavas novada skolās
Laiks un norises vietas zinību dienā Ķekavas novada skolās
Mobilais mamogrāfs Ķekavā 23. septembrī
Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai - Veselības Centrs 4 mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies 23.septembrī pie Ķekavas ambulances, Gaismas iela 15.
Iedzīvotāji tiek aicināti izteikt savu viedokli par Daugmales ģerboni
Iedzīvotāji tiek aicināti izteikt savu viedokli par Daugmales ģerboni. Ir izstrādāti četri ģerboņa varianti. Kurš no četriem variantiem tiks apstiprināts, ir atkarīgs arī no sabiedrības viedokļa. Balsošana notiks no 2016. gada 13. septembra līdz 20. septembrim, tikšanās un ģerboņa variantu sabiedriskā apspriešana 2016. gada 19. septembrī plkst. 19.00 Daugmales multifunkcionālajā centrā.
Atvadu vārdi Jurim Ķilkutam
22.augustā, kad naktīs zemei pāri līst zvaigžņu lietus, pa spožu zvaigznes ceļu ir aizgājis bezgala gaišs Ķekavas cilvēks – Juris Ķilkuts( 1971. 2.02. – 2016. 22.o8.) Sirsnīgs, atsaucīgs draugs, izpalīdzīgs kolēģis un fotogrāfijas mākslas meistars.
Paziņojums par detālplānojuma grozījumu izstrādes uzsākšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes lēmumu „Par detālplānojuma “Lejas Strautiņi” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Mēness iela 4, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā" uzsākta detālplānojuma grozījumu izstrāde
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes sēdes lēmumu „Par detālplānojuma “Lauku iela 1 un Lauku iela 5”, Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu”
Krustvārdu mīklu erudīti tiekas Ķekavā
Šoreiz apmeklējām vairākas kultūrvēsturiskās vietas, izstādes, iepazināmies ar ķekaviešiem un paši gatavojām konfelādi
Lieliska iespēja klausīties “VIOLA DA GAMBA CONSORT RIGA” koncertu Katlakalna baznīcā
21. augustā plkst. 14.00 Katlakalna baznīcā būs lieliska iespēja klausīties šovasar Rīgā dibinātās muzikālās apvienības “Viola da gamba consort Riga” koncertu Eiropā labi pazīstamā senās mūzikas interpreta Anatolija Grindenko (viola da gamba bass, Krievija) vadībā.
Sakarā ar ielu remontdarbiem īslaicīgi satiksmes ierobežojumi
Šonedēļ tiks uzsākta ielas seguma maiņa Meistaru ielā, Valdlaučos, kā arī turpināsies pērn uzsāktais remonts Nākotnes ielā, Ķekavā, posmā Dienvidu ielas līdz pagājušajā gadā uzklātajam asfaltam. Aicinām ievērot norādes par pagaidu satiksmes ierobežojumiem!
Ikvienam novada iedzīvotājam pieejams smaiļošanas inventārs
Realizējot LEADER projektu „Ūdensprieki ikvienam” un saņemot Lauku atbalsta dienesta ELFLA finansējumu, Biedrība „Solis tuvāk” 2015.gada maijā ir iegādājusies smaiļošanas inventāru: 6 Roto Calipso laivas aprīkotas ar airiem un peldvestēm.
Tev ir biznesa ideja un Tu vēlies kļūt par uzņēmēju, bet nezini kā to izdarīt? Piedalies aktivitātē „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”
Tev ir biznesa ideja un Tu vēlies kļūt par uzņēmēju, bet nezini kā to izdarīt? Piedalies aktivitātē „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”un īsteno savu ideju!
Dome lemj par Lapenieku ciema notekūdeņu problēmas risināšanu
11. augustā Ķekavas novada dome lēma par tālāko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu Lapenieku ciemā.
Augusta avīzē "Ķekavas Novads" lasiet
Augusta avīzē "Ķekavas Novads" lasiet par aktuālo novadā, tostarp par budžeta grozījumiem, Ķekavas parka projekta virzību, iespējām jauniešiem jaunajā mācību periodā, kā arī atskatu uz šī gada sporta svētkiem.
Ķekavas novada domes vairākums nobalso pret Krūmiņa atlaišanu
5. augustā notika Ķekavas novada domes ārkārtas sēde, kurā tika lemts par sešu domes deputātu parakstīto iesniegumu par domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka Jura Krūmiņa atlaišanu. 10 no 16 deputātiem balsojot pret, sagatavotais lēmuma projekts tika noraidīts, kā rezultātā J. Krūmiņš arī turpmāk pildīs domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka pienākumus.
Rīgas plānošanas reģions: 2030.gadā reģionā varētu dzīvot 1,1 miljons iedzīvotāju un iekšzemes kopprodukts varētu pieaugt par 30%
Rīgas plānošanas reģions (RPR) kopā ar nozares ekspertiem plānošanas reģiona ilgtspējīgas attīstības stratēģijas un attīstības programmas ietvaros izstrādājis vīziju, kā reģions attīstīsies līdz 2030.gadam. Tā paredz, ka 2030.gadā Rīgas plānošanas reģiona administratīvā nozīme Baltijas ekonomikā kļūs vēl lielāka.
Ķekavas novadu pievieno Āfrikas cūku mēra riska zonai
Valdība otrdien, 2. augustā, lēma paplašināt Āfrikas cūku mēra riska zonu teritoriju Latvijā. Papildus jau noteiktajiem novadiem un pagastiem tagad ĀCM pirmā riska zonā ietilpst arī Baldones, Bauskas, Iecavas, Ķekavas un citi novadi.
Paziņojums par Ķekavas apvedceļa būvniecības ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sabiedrisko apspriešanu
Paredzētās darbības nosaukums: valsts galvenā autoceļa A7 Rīga-Bauska-Lietuvas robeža (Grenctāle) posma no 7,90 km līdz ~25,0 km apvedceļa (Ķekavas apvedceļa) būvniecība.
Ķekavas novada sporta svētkos noskaidro labākos 13 disciplīnās
30. jūlijā Ķekavā norisinājās ikgadējie Ķekavas novada sporta svētki, kur dalībnieki sacentās 13 sporta veidos, sadalot 63 medaļu komplektus. Pēc organizatoru aplēsēm pasākumu apmeklēja vairāk nekā 500 cilvēku.
Paziņojums par detālplānojuma „Dārznieki” publisko apspriešanu
Detālplānojuma redakcija publiskajai apspriešanai tiek nodota, pamatojoties uz Ķekavas novada domes 21.07.2016. lēmumu Nr.2.§2.p. (prot. Nr. 21.) „Par detālplānojuma „Dārznieki” projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai”.
Uz Ķekavas novadu pārceļ Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras Rīgas biroju
Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (VTUA) Tehniskās uzraudzības departamenta Rīgas reģiona nodaļas Rīgas birojs no pirmdienas pārcelsies uz jaunām telpām izstāžu kompleksā "Rāmava", Ķekavas pagasta Valdlaučos.
Asins donoru diena Ķekavā jau rīt, 10. augustā
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izmantot iespēju izdarīt labu darbu - ziedot asinis Valsts asins donoru centra izbraukuma laikā Ķekavā, Doles Tautas namā 10. augustā plkst. 10.00 - 14.00. Viens donors var izglābt dzīvību pat trīs pacientiem!
Noslēdz līgumu par Ķekavas parka 1. kārtas būvniecību
Ķekavas novada pašvaldība, balstoties uz publiskā iepirkuma rezultātiem, 29. jūlijā noslēgusi līgumu ar uzņēmumu “Siguldas Būvmeistars” par Ķekavas parka 1. kārtas būvniecību.
Ķekava vienojas ar citām Eiropas pašvaldībām kopīgā akcijā
Ķekavas novada pašvaldība atsaukusies Latvijas Pašvaldību savienības aicinājumam atbalstīt Somijas Vietējo un reģionālo pašvaldību asociācijas Eiropas mēroga akciju, kuras ietvaros visas Eiropas pašvaldības aicinātas 28. jūlijā izkārt Eiropas karogu pie pašvaldības ēkām, tādējādi atbalstot Eiropas Savienības vērtības.
Moldovieši iepazīst novada pieredzi uzņēmējdarbības jomā
Ķekavas novadā 26. jūlijā darba vizītē ieradās Moldovas pārstāvji, lai iepazītos ar mūsu pašvaldības pieredzi tūrisma un uzņēmējdarbības attīstības jomā, kā arī industriālo parku atbalsta sfērā.
Daugmales pamatskola piedalās Ekoskolu Jūras forumā
No 26. līdz 31. jūlijam Vides izglītības fonds ar Saulkrastu novada domes atbalstu rīkos jau sesto Ekoskolu forumu, kas šogad veltīts jūras un dabas aizsardzības jautājumiem. Ekoskolu Jūras forums notiks Zvejniekciema vidusskolā un pulcēs vairāk nekā 200 dalībniekus no 84 izglītības iestādēm, kas iesaistījušās Ekoskolu programmā, tajā skaitā arī no Daugmales pamatskolas.
Autobraucēju ievērībai – jaunas ceļa zīmes Dzērumos un Baložos
Ķekavas novada dome nolēma par satiksmes organizācijas maiņu Dzērumu ciematā, Baložos – pie Cālīšpurva ielas un pie Titurgas ezera.
"Klang" nedēļas nogalē rībina Klaņģu kalnā FOTO
Pagājušajā nedēļas nogalē, 22. - 23. jūlijā, Ķekavas novada Klaņģu kalnā norisinājās jau 4. rokmūzikas fetsivāls "Klang".
Sporta svētku ietvaros arī sacensības svaru stieņa vilkmē no zemes
Sestdien, 30. jūlijā, Ķekavas novada sporta svētku laikā notiks sacensības svaru stieņa vilkmē no zemes individuāli un pārī. Spēka sacensībās aicināti piedalīties gan Ķekavas novada sportisti, gan arī mīļi gaidīti sportisti no citu novadu sporta klubiem. Sacensībām vēl var pieteikties līdz 28. jūlijam.
Nekustamā īpašuma nomas sludinājums
Reģionālā pašvaldības policija organizē nekustamā īpašuma nomas procedūru.
Ķekaviete Linda Kinca iegūst titulu "Mis Latvija 2016"
Sestdienas, 23. jūlija, vakarā kinoteātrī "Splendid Palace" norisinājās konkurss "Mis un misters Latvija 2016". "Mis Latvija" titulu ieguva 18 gadus vecā Linda Kinca no Ķekavas, kura uzvarēt vēlējās, lai nestu Latvijas vārdu pasaulē.
Ķekava stiprina sadarbību ar Bordesholmu
14. – 17. jūlijā Ķekavas novada pašvaldības delegācija devās uz Bordesholmu, lai pārrunātu abu pašvaldību sadarbības aspektus un stiprinātu kontaktus starp iedzīvotājiem, izmantojot dažādu biedrību resursus abās pašvaldībās.
Jaunieši rīko labdarības akciju „Līdzās būšu Tev es!”
Ķekavas Jauniešu padome 20. augustā Ķekavas ābeļdārzā rīko Labdarības akciju „Līdzās būšu Tev es!”.
Skolēni pašvaldībā iepazīst profesijas
20. jūlijā Ķekavas novada pašvaldībā ciemojās 26 zinātkāri 1. - 4. klašu skolēni, lai noskaidrotu, kādu profesiju pārstāvji strādā un ar ko tieši tie nodarbojas pašvaldībā.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā „Ledenīte”
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2016. gada 7. jūlija lēmumu Nr.2.§2.p. (protokols Nr. 20) „Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā „Ledenīte”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā „Ledenīte ”.
Ķekavas novada domes priekšsēdētājs gandarīts par konstruktīvo dialogu ar ministriju Lapenieku ciemata kanalizācijas jautājumā
Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Andis Damlics pateicas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam par šīsdienas konstruktīvo dialogu saistībā ar kanalizācijas pakalpojumu nodrošināšanu Lapenieku ciemā. "Ķekavas novada dome atbilstoši sarunas rezultātiem mēneša laikā pieņems domes lēmumu par pakalpojuma sniedzēju, laika periodu, kādā darbosies šis pakalpojuma sniedzējs Lapenieku ciemā un kanalizācijas tarifu šajā teritorijā. Pārejas periodā - līdz nākamā gada martam, par tarifu Lapenieku ciematā būs jāapstiprina esošais tarifs, kas ir šobrīd pēdējais apstiprinātais Regulatora tarifs," informē A.Damlics.
Ķekavas pagasta biškopja medus atzīts kā otrais garšīgākais medus Latvijā
Konkursā "Garšīgākais Latvijas medus 2016" otro vietu ieguva Ķekavas novada Ķekavas pagasta biškopja Ilmāra Krūzes dažādu ziedu medus, informē Latvijas Biškopības biedrība.
Nedēļas nogalē Klaņģu kalnā rībēs rokmūzikas festivāls "Klang!"
22.-23. jūlijā Klaņģu kalnā notiks rokmūzikas festivāls "Klang!".
Piedāvā darbu klientu apkalpošanas speciālistam/-ei
Ķekavas novada pašvaldība aicina darbā klientu apkalpošanas speciālistu/-i. Pieteikšanās līdz 12. augustam.
Mobilais mamogrāfs Ķekavā 12. augustā
Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai - "Veselības Centrs 4" mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies Ķekavā pie ambulances 12. augustā. Atgādinām, ka uz pārbaudi nepieciešams iepriekš pierakstīties.
Ķekavas vidusskola šogad skolu reitingā ieņem 29. vietu
Ķekavas vidusskola šī gada skolu reitingā 175 mazo skolu konkurencē ierindojusies 29. vietā.
Ķekavas mākslinieki piedalīsies smilšu skulptoru festivālā
Ķekavas Mākslas skolas pedagogi un audzēkņi 21.-24. jūlijā Ventspilī piedalīsies smilšu skulptoru festivālā „Zelta smilšu grauds”.
Arhīvs
  Drukāt